Mango & hallon - Soopa Sticks veganska tuggpinnar 4-pack

Tillverkare: Soopa
70,00 kr
4-pack med veganska tuggpinnarna Mango & Hallon kom in i Soopa-familjen tidigt år 2026. Ännu ett veganskt hundtugg baserat på naturliga ingredienser. Tuggpinnarna har låg fetthalt och spannmåslfritt. Allt sammantaget passar de alla hundar. Och väldigt många tycker det är gott.

De kan fungera med vegetarisk proteinkälla för allergiska hundar.
Soopas tuggpinnar innehåller inte palmolja. En förpackning innehåller fyra pinnar. Bra för många hundar som går på diet av olika slag, både övervikt och vissa sjukdomar. Tuggpinnarna hjälper till att hålla tänderna rena och de förbättrar andedräkten. De är dessutom nyttiga, fyllda av vitaminer, mineraler och andra nyttigheter.
Lagerstatus: I lager
+ -

🐶🌸🐶

Vi skickar paket hela sommaren, som vanligt.

Specifikationer
Produkten har extra omtanke om miljön

InnehållNaturliga ingredienser, helt utan tillsatser, Veganskt
UrsprungIrland
FörpackningPapper
*Detta är inte en fullständig sammanfattning av produkten utan ett sätt för oss att lyfta vissa aspekter. Vår förhoppning är att det ska vara en hjälp för dig när du väljer vad du köper till din hund.
Skriv din egen recension Close Review Form
  • Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
*
*
Dålig
Utmärkt
Produktrecensioner
Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
Kunder som köpte denna köpte också

Torkad oxlunga, till stor del ekologisk

Din hund är värd riktigt gott hundgodis när det är dags för belöning. Vår populära lunga är närproducerad och till stor del ekologiskt.

Lungan är torkad helt utan tillsatser eller konserveringsmedel. Hundgodiset luktar mycket lite, är ganska poröst, är lätt att bryta till mindre bitar och smular lite.
70,00 kr

Birthday Cookies - Vegdog - veganska hundkex

Gör varje dag till ett hundparty!
Små goda vimpelformade kex med naturlig och fruktig sötma! Kexen är glutenfria, fiberrika och baserade på potatis.
Dessa fruktigt söta födelsedagskex med päron och röda vinbär kommer bara att finnas under en kort tid sägs det. VEGDOG firar 10 år.
100,00 kr

Morot & pumpa - Soopa Bites veganskt hundgodis

Soopa Bites med smaken morot och pumpa. Soopa är ett delikat, veganskt hundgodis, spannmålsfritt och kan fungera bättre för allergiska hundar. Helt naturligt ingredienser. De små blomformade bitarna är utmärkta som belöning vid träning. Godiset varken kladdar eller smular.
Ett bra val för miljöns skull, det är bra om även våra hundar äter mer växtbaserat. Vi gillar också att de har gjort lite mindre påsar som är fyllda till bredden. Tänk så mycket luft vi transporterar omkring.
50,00 kr

Kokosnöt & chiafrön - Soopa Sticks veganska tuggpinnar, 4-pack

Soopa Dental Sticks är veganska, spannmålsfria och allergivänliga tuggpinnar som även den kräsna hunden tycks gilla. Vi utsattes för stöld vid fotningen ;) En förpackning innehåller 4 pinnar. Tillverkade av helt naturligt ingredienser av human kvalitet. Tuggpinnarna hjälper till att hålla tänderna rena och de förbättrar andedräkten. De är dessutom nyttiga, fyllda av vitaminer, mineraler och nyttigheter.
Ett bra val för miljöns skull, det är bra om även våra hundar äter mer växtbaserat.
70,00 kr