Mango & hallon - Soopa Bites veganskt hundgodis

Tillverkare: Soopa
50,00 kr
Veganska hundgodiset Mango och Hallon kom in i Soopa-familjen tidigt år 2026. Ännu ett veganskt hundgodis baserat på naturliga ingredienser. Godiset har låg fetthalt och spannmåslfritt. Allt sammantaget passar det alla hundar. Och väldigt många tycker det är gott.

De kan fungera med vegetarisk proteinkälla för allergiska hundar.
Soopas hundgodis innehåller inte palmolja. De små blomformade bitarna är ett perfekt träningsgodis som varken kladdar eller smular. Passar utmärkt i barnfamiljen. De är dessutom nyttiga, fyllda av vitaminer, mineraler och andra nyttigheter.
Ett bra val, det är bra om även våra hundar äter mer växtbaserat.
Lagerstatus: I lager
+ -

🐶🌸🐶

Vi skickar paket hela sommaren, som vanligt.

Specifikationer
Produkten har extra omtanke om miljön

InnehållVeganskt
UrsprungIrland
FörpackningÅtervunnet papper
*Detta är inte en fullständig sammanfattning av produkten utan ett sätt för oss att lyfta vissa aspekter. Vår förhoppning är att det ska vara en hjälp för dig när du väljer vad du köper till din hund.
Skriv din egen recension Close Review Form
  • Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
*
*
Dålig
Utmärkt
Produktrecensioner
Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
Kunder som köpte denna köpte också

Grisöra, närproducerade helt utan tillsatser

Hundigts grisöron är närproducerade och helt utan tillsatser. Grisarna kommer från gårdar i västsverige. Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av öronen. Girsöronen luktar nästan ingenting och de flesta hundar tycker de är supergoda.
Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
20,00 kr

Grisknorr, närproducerad helt utan tillsatser

Hundigts grisknorrar är närproducerade och helt utan tillsatser. Grisarna kommer från gårdar i västsverige. Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av svansarna. Grisknorrarna luktar nästan ingenting och de flesta hundar tycker de smakar gott.
Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
20,00 kr

Tjurmuskel medium 🦴 längd 12 cm

Fin torkad tjurmuskel, närproducerad med svenska råvaror och helt utan tillsatser. Både naturligt och näringsrikt. De flesta hundar älskar att tjurmuskel som tugg, den är oerhört populär hos oss. Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
Vår tjurmuskel luktar inte lika illa som den brukar! Vissa delar är borttagna vilket gör att den bara luktar torkat kött även då hundarna tuggar på den.
Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av tjurmuskeln och den är från Borås, från svenska djur.
Tjurmuskel medium är ca 12 cm lång oh väger ca 20 gram (medelvikt när vi vägt 100 st)
25,00 kr

Jerkeys Morot - Vegdog - veganskt hundgodis

VEGDOG är naturligt, veganskt hundgodis, dessa har riktigt god smak. Godiset är lite segt, smular inte och kladdar inte. De innehåller enbart veganska råvaror utan konstiga tillsatser som lim, konserveringsmedel och färgämnen.
Bitarna är ganska stora, 3x4 cm. Det går att dela i mindre bitar för hand men vi tycker det bästa är att klippa dem i små bitar till träningspasset. Till promenaden passar det bra att ha en bit i ficka att som delas när det behövs.
Många allergiska hundar mår bra av VEGDOGs godis.
Detta godiset luktar lite rökt och är smaksatt med morot. Vid produktion har godiset rökts över glödande björk som ger den karaktäristiska doften. Jerkeys med morot smakar tydligen jättegott, testpanelen här på Hundigt är enig.
60,00 kr