Produktrecensioner
Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
Kunder som köpte denna köpte också
Tuggben av älghud och tillverkat i Sverige. Älgrulle 15 är lite tunnar och mycket smaklig trots att den inte är smaksatt. Den är en perfekt tuggpinne till den stora hunden och ett rejält tugg till den lilla hunden. Älgrulle 15 är 15 cm lång och ungerfär 1,5 cm i diamter. Älghud är lite segt, småknaprigt och ger tuggmotstånd för hunden. Det har neutral doft och det kladdar inte. Keros älgtugg är mycket magert. Passar även hundar med känslig mage. KEROTUGG tillverkar tuggben helt utan tillsatser. De innehåller inga färgämnen eller blekmedel, inget lim och inga andra konstigheter - ren älghud helt enkelt.
Älg 15 tycker vi passar bra till de flesta hundar. Hur länge det varar beror mycket hur stor din hund är.
Älg 15 tycker vi passar bra till de flesta hundar. Hur länge det varar beror mycket hur stor din hund är.
50,00 kr
Rensticka till små hundar och valpar. Ett fint naturligt tuggben av rullad renhud som torkats helt utan tillsatser, enligt traditionella metoder. Passar även hundar med känslig mage. Renhuden kommer från renar här i Norden. En ren naturprodukt. Mycket hållbart.
Mått ca 16x1,5x1,5 cm.
Mått ca 16x1,5x1,5 cm.
58,00 kr
Tuggben av dovhjort, tillverkat i Sverige av torkat skinn från dovhjort. Dovhjortrullen är ett lite segt, småknaprigt och relativt mjukt tuggben. KEROTUGG tillverkar tuggben helt utan tillsatser. De innehåller inga färgämnen eller blekmedel, inget lim och inga andra konstigheter helt enkelt. Dovhjortrullen passar till de lite mindre hundarna eller som snacks till den mellanstora hunden. KEROTUGG dovhjortrulle är ca 15 cm lång med diameter på 1,5-2 cm.
50,00 kr
Nötchips är ett riktigt populärt tuggben av nöt från KEROTUGG. KEROTUGG har all tillverkning i Sverige. Nötchipsen är helt utan tillsatser. Hundbenet innehåller inga färgämnen eller blekmedel, inget lim och inga andra konstigheter, det är så rent det kan bli.
Nötchips från KERO tycker vi passar bra till i p rincip alla hundar. Tiden det tar att tugga i sig beror på hundens strolek och tuggintensiteten.
KEROTUGG nötchips är ca 15x5 cm och några millimeter tjockt.
Nötchips från KERO tycker vi passar bra till i p rincip alla hundar. Tiden det tar att tugga i sig beror på hundens strolek och tuggintensiteten.
KEROTUGG nötchips är ca 15x5 cm och några millimeter tjockt.
Från 26,00 kr


