Kampfläta i fuskpäls och fleece - 40 cm

Vi ber om ursäkt! Den här produkten är inte tillgänglig längre.

Tillverkare: Bistos
120,00 kr
Kampfläta i fuskpäls och fleece. Superfin med fin pälsimitation istället för fårskinn. Rolig till lek kamp. En klassisk hundleksak som aldrig går ur tiden.
En bra leksak till valpen, om du vill leka med din valp och ha lite distans till tänderna av någon anledning 😊
Längd ca 40 cm.
Lagerstatus: Ej i lager
+ -

Leksaken är hårt flätad av fleece och fuskpäls. Ändarna blir i tre delar så även den lilla hunden får tag. 

Passar till både stora och små hundar. 

Precis lagom tjock för handen att greppa runt.

Specifikationer
Produkten har extra omtanke om miljön

ProduktionHandgjord, Närproducerat
UrsprungSverige
FörpackningIngen förpackning
*Detta är inte en fullständig sammanfattning av produkten utan ett sätt för oss att lyfta vissa aspekter. Vår förhoppning är att det ska vara en hjälp för dig när du väljer vad du köper till din hund.
Skriv din egen recension Close Review Form
  • Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
*
*
Dålig
Utmärkt
Produktrecensioner
Du måste logga in/registrera dig för att kunna skriva recensioner
Kunder som köpte denna köpte också

Tjurmuskel large 🦴 längd 20 cm

Fin torkad tjurmuskel, närproducerad med svenska råvaror och helt utan tillsatser. Både naturligt och näringsrikt. De flesta hundar älskar att tjurmuskel som tugg, den är oerhört populär hos oss. Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
Vår tjurmuskel luktar inte lika illa som den brukar! Vissa delar är borttagna vilket gör att den bara luktar torkat kött även då hundarna tuggar på den.
Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av tjurmuskeln och den är från Borås, från svenska djur.
Tjurmuskel large är ca 20 cm lång och väger ca 40 gram (medelvikt när vi vägt 100 st).
55,00 kr

RAUH / Nutriment älgsticka - tuggben

Älgsticka till små hundar och valpar. Den kallas också Power Stick. Helt naturligt tuggben av rullad älghud som torkats helt utan tillsatser, enligt traditionella metoder. Passar även hundar med känslig mage. Älghuden kommer från vilda älgar här i Norden som levt ett bra liv i frihet. En ren naturprodukt. Mycket hållbart.

Mått ca 16x 1,5 x 1,5 cm.
60,00 kr

Torkad oxlunga - HundGott - lokal produktion

Din hund är värd riktigt gott hundgodis när det är dags för belöning. Vår populära oxlunga från HundGott är närproducerad. Råvaran kommer från nöt som är fött, uppfött, slaktat, styckat och förpackat i Sverige.

Oxlungan passar de flesta hundar – från valp till senior. Har din hund en känd allergi mot nöt bör du naturligtvis välja ett annat hundgodis. Du bestämmer storleken på godiset så den lilla hunden blir lika glad som den stora vovven. Torkad oxlunga är ett naturligt fettsnålt hundgodis. Flera av våra kunder berättar också att hundar med känsliga eller slitna tänder uppskattar den mjuka konsistensen. Lungan är torkad helt utan tillsatser eller konserveringsmedel och den processen sker i Mölnlycke, bara 5 mil från Hundigt. Den torkade oxlungan luktar väldigt lite, är porös, lätt att bryta i mindre bitar och smular nästan inte alls. Lungan kommer i naturligt formade, tunt skivade flarn som du sedan bryter - om du vill. Storleken på belöningsbitarna blir exakt som du vill ha dem.
70,00 kr

Älgpinne - moose stick - gott hundgodis från RAUH

En älgpinne eller som RAUH kallar det, älgsalami. I riktigt fin kvalitet av högkvalitativa råvaror. Älgpinnen är helt naturlig med naturliga råvaror. Inget tillsatt salt, mjölkfri, glutenfri, sojafri. Älgköttet kommer från vilda älgar här i Norden som levt ett bra liv i frihet. Lunga och hjärta från nöt kommer från finska djur. Älgpinne passar alla hundar och du bryter enkelt de bitar du vill ge som godis, fin som belöning vid träning. Knaprig och god, alltså inte mjuk. Passar också som tuggben till de mindre hundarna.
Från 25,00 kr