Close
Sök

Banan & pumpa - Soopa Senior Bites veganskt hundgodis

Tillverkare: Soopa
50,00 kr
Soopa Bites med smaken banan och pumpa, framtaget till den äldre hunden. Det är ett delikat, veganskt hundgodis, spannmålsfritt och passar ofta även allergiska hundar. Helt naturligt ingredienser. De små blomformade bitarna är utmärkta som belöning och som extra krydda i vardagen. Godiset varken kladdar eller smular.
Ett bra val för miljöns skull, det är bra om även våra hundar äter mer växtbaserat. Vi gillar också att de har gjort lite mindre påsar som är fyllda till bredden. Tänk så mycket luft vi transporterar omkring.
Lagerstatus: I lager
+ -
Specifikationer
Produkten har extra omtanke om miljön

InnehållVeganskt
UrsprungIrland
FörpackningÅtervunnet papper
*Detta är inte en fullständig sammanfattning av produkten utan ett sätt för oss att lyfta vissa aspekter. Vår förhoppning är att det ska vara en hjälp för dig när du väljer vad du köper till din hund.
Skriv din egen recension Close Review Form
*
*
Dålig
Utmärkt
Kunder som köpte denna köpte också

Banan & pumpa - Soopa Senior Sticks veganska tuggpinnar, 4-pack

Soopa Dental Sticks är veganska, spannmålsfria och allergivänliga tuggpinnar som även den kräsna hunden tycks gilla. Vi utsattes för stöld vid fotningen ;) Dessa är framtagna speciellt för den lite äldre hunden men kan förstås ätas av alla. En förpackning innehåller fyra pinnar. Tillverkade av helt naturligt ingredienser av humankvalitet. Tuggpinnarna hjälper till att hålla tänderna rena och de förbättrar andedräkten. De är dessutom nyttiga, fyllda av vitaminer, mineraler och nyttigheter.
Ett bra val för miljöns skull, det är bra om även våra hundar äter mer växtbaserat.
65,00 kr

Grisknorr, närproducerad helt utan tillsatser

Hundigts grisknorrar är närproducerade och helt utan tillsatser. Grisarna kommer från gårdar i västsverige. Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av svansarna. Grisknorrarna luktar nästan ingenting och de flesta hundar tycker de smakar gott.
Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
18,00 kr

Grisöra, närproducerade helt utan tillsatser

Hundigts grisöron är närproducerade och helt utan tillsatser. Grisarna kommer från gårdar i västsverige. Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av öronen. Girsöronen luktar nästan ingenting och de flesta hundar tycker de är supergoda.
Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
18,00 kr

Tjurmuskel large 🦴 längd 20 cm

Fin torkad tjurmuskel, närproducerad med svenska råvaror och helt utan tillsatser. Både naturligt och näringsrikt. De flesta hundar älskar att tjurmuskel som tugg, den är oerhört populär hos oss. Dessutom är den producerad med solenergi, hela ladugårdens tak är fyllt av solceller. Så hållbar produktion. Solel och vatten är vad som går åt vid produktionen.
Vår tjurmuskel luktar inte lika illa som den brukar! Vissa delar är borttagna vilket gör att den bara luktar torkat kött även då hundarna tuggar på den.
Inga konserveringsmedel eller tillsatser har använts i torkningen av tjurmuskeln och den är från Borås, från svenska djur.
Tjurmuskel large är ca 20 cm lång och väger ca 40 gram (medelvikt när vi vägt 100 st).
45,00 kr